Jste zde:
Dětský nábytek a doplňky >> Blog >> Jak na dětský pokoj?!
Jak na dětský pokoj?!
17.11.2016

Jak na dětský pokoj?!

Dětský pokoj – to je oáza našich ratolestí, ve které by měli trávit čas s radostí. Nejen díky hračkám, ale i díky prostředí, které pro ně vytvoříme. 

 

Nabízíme 5 tipů, které vám zjednoduší život. 

 1. Důležitou součástí každého dětského pokoje je kvalitní postel a matrace

2. Školákům by v pokoji neměl chybět pracovní stůl s dostatečně velkou plochou, šuplíky, nástěnka. 

3. Součástí pokoje by měly být různé skříně, skříňky, poličky, šuplíky či krabice, a to tematicky rozdělené – na oblečení, knihy, hračky apod., aby měly věci své místo. Samozřejmě nejpoužívanější hračky a plyšáci by ale měly dítěti zůstat „na blízku“, protože jsou součástí jeho světa a jeho svět charakterizují. 

4. Bylo by dobré, aby mělo dítě tolik hraček, kolik opravdu potřebuje – aby pokoj nebyl hračkami přímo „zavalen“ a dítě nakonec nevědělo, ke které hračce dříve skočit. Důležité je vytvořit si k hračkám osobní vztah. Množství hraček a jejich typ určují rodiče, případně prarodiče, a proto by je měly určitým způsobem korigovat a promýšlet.

5. Dítě by také mělo možnost ovlivnit to, jaká je v jeho pokoji výzdoba, jaké obrázky se v pokoji nachází či zda tam bude mít třeba v pubertě plakáty – přeci jen je to teritorium dítěte, které odráží jeho osobnost a to by mělo už při vstupu do pokojíčku být znatelné.

Určitě jsou ještě další věci, které by v dětském pokoji neměly chybět, detailnější odpověď na tuto otázku ale pak už směřuje více k individualitě každého dítěte. Vybírat společně můžete z naší nabídky doplňků a nábytku.