Jste zde:
Dětský nábytek a doplňky >> Blog >> TO NEJLEPŠÍ Z MAISON OBJET 2017
18.9.2017

TO NEJLEPŠÍ Z MAISON OBJET 2017

DEVOTO se vydalo prozkoumat mezinárodní vody nábytkářství, designu a dekorací do města hledačů romantiky, pařížských baget a dobrého vína. Mezi opakováním francouzských slovíček se náš tým stačil také porozhlédnout po nápadech zahraničních kolegů v oblasti dětského nábytkářství. Prohlédněte si malý fotoreport toho nejlepšího z dětské sekce.

 

 

Mathy by Bols

Sní Vaše ratolest o spaní v chaloupce na kuří nožce nebo třeba v nomádském kočáře? Pak jí belgičtí designéři firmy Mathy by Bols kápli do noty. Stačí jen zařídit, aby nepřišla na návštěvu Baba Jaga, ale o to se snad postará plyšový lev u vchodu.

Wishbone

První kolo od Wishbonedesign vzniklo v koupelně v New Yorku v roce 2005. Rich, zakladatel firmy a dvounásobný otec chtěl dětem nechat ochutnat kus svého dětství, kdy tráva byla zelenější, vzduch čistší a rodiče se tolik nestarali. Od prvního koupelnového pokusu už uběhlo pár let a hravá kola, která umí růst spolu s dětmi, doprovází malé cyklisty na cestách napříč celou Amerikou. 

Oliverfurniture

Což takhle zachumlat se do peřin když ven by ani psa nevyhnal a pustit si pohádku? Kodaňští návrháři mají pravděpodobně se špatným počasím bohaté zkušenosti a tak se pustili do výroby stylového nábytku. Hrdi na svou skandinávskou tradici práce se dřevem vytvářejí malebné pokojíčky pro malé i velké.

Carapau

Když v roce 1385 bojovali v bitvě u Aljubarroty Portugalci se Španělskými dobyvateli, podařilo se jim tehdy zvítězit díky malé lsti. Portugalci večer v krčmě zaslechli, že Španělé budou bojovat jen do té doby, než zakokrhá kohout. Když se pak malé portugalské vojsko dostalo v bitvě do úzkých, vzpomněli si na kohouta, zakokrhali a bitva byla vyhrána! Kohout to tak dotáhl až na symbol Portugalska! Portugalští výrobci hraček a doplňků značky Carapau mají však ve svém repertoáru také velryby, ježky, slony, rybičky nebo udatné princezny a krásné rytíře. 

Jungle by jungle

S přípravou u takového stolku musí být každý zaručeně hvězdou horečky sobotní noci! Třebaže v hlavní roli budou jen malí Johnové Travoltové. Francouzská značka Jungle by jungle navrhuje dětský nábytek s typickým francouzským šarmem, jednoduchostí a hravými barvami.

Studio delle Alpi

Pryč jsou ty doby, kdy jsme museli tahat jen kačery.  S dřevěnými stylovými hračkami od lucemburských designérů firmy Studio delle Alpi můžou malí průzkumníci tahat taky žirafy, krokodýly, koně, zajíce, želvy nebo slony. To vše s pečlivým ohledem na životní prostředí a věrností lokální řemeslné výrobě.

Nobodynoz

Od španělsko-francouzských výrobců nábytku, oblečení, hraček a jiných doplňků, tvořících pod názvem, který trefně imituje angličtinu s francouzským přízvukem, si můžete krom klasického vybavení dětských pokojů pořídit také třeba dřevěný zmrzlinový kout, sadu kuželek, jojo nebo mini totem v podobě sovy.  Nobodynoz má základnu v Barceloně a i když tvoří teprve od roku 2013, její výrobky už putují po celém světě.

Charlie Crane

Charlie Crane nabízí rodičům trochu odpočinku v podobě jídelních židliček pro malé neposedné labužníky a „odkládací“ kolébky, z které mohou Vaši následovníci bedlivě sledovat, co právě děláte, aniž by se nepozorovaně odplížili do nebezpečných končin. Jak jinak než ve stylu a pohodlí!

Rose in april

Doplňky od Rose in april rozsvítí dětský pokojíček i když si nekoupíte zrovna zajíco-lampičku. Polštáře, deky či mini židličky hrají tolika barvami, že z toho přechází zrak. Rose je jméno holčičky, jejíž maminka, zoufale hledajíc výbavu do jejího dětského pokoje, která by se jí líbila, se rozhodla pro výrobu na vlastní pěst. April je jméno psa. Otázka pro přemýšlivé: proč mají v logu kočku?

Ooh noo

Ooh yees! Houpacího plyšového koně do každého pokojíčku, prosím! A taky kočárek pro panenky a kostky a háčkovaného králíka! Vše vyráběno postaru: ručně skupinou přátel, kteří milují své řemeslo. Ooh yees!

Chou du volant

Po dvaceti letech úspěšné kariéry vědce se Jean-Marc Gomez rozhodl se vším seknout a splnit si svůj dětský sen: umožnit dětem snít. Originální dřevěná auta a houpadla ve stylu dvacátých let se vyrábí teprve rok, ale už teď jsou horkým hitem, minimálně v bretaňském Rennes, kde mají základnu.

Kukkia

Marně sháníte mini sadu dřevěného sushi, hamburger s hranolkami nebo dřevěný foťák? Koukněte ke Kukkie! Ta se Vám postará o dovoz originálních hraček až ze země vycházejícího slunce.